به آینده باور داریم...

چرا ؟

سالهاست که مفهوم تولید و بازار از مناطق محروم و روستایی کشور رخت بر بسته و خیلی از نیازهای جوامع شهری توسط کارخانه های بزرگ تامین میشود.این دگردیسی منجر به ضعف روز به روز هسته های تولیدی پراکنده در کشور شده و علاوه بر آسیب پذیر نمودن اقتصاد و امنیت کشور موجب بروز پدیده های شومی مانند حاشیه نشینی ،اشتغال کاذب و وابستگی روزافزون به واردات گردیده است. تا جایی که ایران از کشوری تولید کننده به کشوری واردکننده در اغلب  نیاز های اساسی خود شده است. 
تمرکز گرایی به عنوان  آفت اقتصاد مقاومتی و پیشرفت در ایران موجب بروز فاصله فاحش بین خدمات و امکانات در کلان شهرها و شهرستان ها و روستاهای کشور شده و این فاصله هر روز در حال افزایش است.
کاهش جمعیت روستاها موجب شده تا امکاناتی که در نظام بودجه ریزی متمرکز به کلونی های جمعیتی تخصیص میابد به این نقاط داده نشود و در نتیجه چرخه شوم فقر و محرومیت به وجود می آید.

چه باید کرد؟

راه شکستن چرخه شوم فقر و محرومیت یک کلمه است. توانمند سازی . واژه توانمند سازی را میتوان به ایجاد دسترسی کردن تعبیر کرد.ایجاد دسترسی به آموزش،منابع مالی ،خدمات دولتی ،بهداشت و بازار .وقتی دسترسی کافی و لازم برای مردم فراهم شود میتوانند در هر نقطه ای از ایران پر افتخار که باشند ،نیازهای خود را برآورده کرده و تولیدات خود را به فراخور نیاز و تقاضا به جوامع بومی و محلی و ملی عرضه نمایند. 
با این تدبیر میتوان از نظام متمرکز به نظام موزاییکی مقاومی مهاجرت کرد که هر قطعه این موزاییک ها قادر به تامین نیازهای خود است و علاوه بران توان صادرات به موزاییک های دیگر در سطح کشور و حتی جهان را دارد.
باور پاسخی است به این نیاز.

باور رویداد سالانه شرکت زرفام به عنوان بازوی توانمند سازی بنیاد علوی است.در این رویداد سالانه توانمندی ها و محصولات جدید شبکه اشتغال و بازرگانی بنیاد علوی در قالب نمایشگاه و فروشگاه عرضه شده و در روز پایانی این نمایشگاه از برگزیدگان رسته های مختلف با اهدای مدال ملی باور تجلیل خواهد شد .

باور چیست ؟

مدال باور چیست و به چه کسانی تعلق میگیرد؟

باور یک مدال افتخار است. این مدال به گروههایی که در طول یکسال در حوزه های رسانه، تولید محصولات جدید،افزایش بهره وری تولید،بازاریابی و برندینگ ، آموزش و توانمند سازی در مناطق هدف بهترین  عملکرد را داشته اند اهدا خواهد شد.مدال باور شامل جوایز نقدی و جوایز غیر نقدی مانند اعزام به نمایشگاه ها و دوره های آموزشی داخلی و خارجی نیز میباشد.

زمان و مکان برگزاری باور 1401

اولین نمایشگاه سالانه عرضه توانمندی ها و تولیدات مناطق هدف بنیاد علوی با همکاری بنیاد مستضعفان،بنیاد علوی و مجموعه تفریحی و ورزشی ارم از 25 تا 31 مرداد ماه 1401 برگزار می‌شود و پخش زنده‌ی این رویداد از وب‌سایت زرفام  از ساعت ۱۷:۳۰ سه شنبه 25 مرداد ۱۴۰۱ دردسترس مخاطبان است.

برگزار کنندگان و حامیان باور 1401